Projekt, którego celem jest popularyzacja polskiej kultury tradycyjnej na świecie i włączanie jej elementów do sztuki współczesnej.

Inicjatorką projektu jest dr hab. Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

The Roots of Dance/Korzenie tańca to projekt, którego celem jest popularyzacja polskiej kultury tradycyjnej na świecie i włączanie jej elementów do sztuki współczesnej. W jego ramach uczestnicy z ASK Dance Company w Kuala Lumpur (Malezja), Queensborough Community College i Kofago Dance Ensemble w Nowym Jorku (USA), Sapphire Creations Dance Company i Sapphire Dance Academy w Kolkacie (Indie), Zhejiang Conservatory of Music w Hangzhou (Chiny) wzięli udział w wykładach i warsztatach online polskich artystów. Janusz Prusinowski opowiedział o muzyce i tańcach tradycyjnych centralnej Polski, zaprezentował instrumenty, śpiew i charakterystyczne struktury rytmiczne tego regionu. Podczas warsztatów Bartłomieja Mieszczaka o kulturze i historii górali z Beskidu Żywieckiego uczestnicy mogli nauczyć się tańców i śpiewów. W dalszej części Jacek Łumiński, choreograf, założyciel Śląskiego Teatru Tańca i Zakładu Tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach, pobudził wyobraźnię młodych tancerzy i choreografów, i w oparciu o polskie tradycje muzyczno-taneczne zainspirował ich do własnych poszukiwań kulturowych, aby rozwijali taniec współczesnych własnego regionu i kraju. Odpowiedzią uczestników na Roots of Dance/Korzenie Tańca były krótkie choreografie, które można zobaczyć poniżej:


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close