Zbiory Biblioteki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Zdjęcie: Biblioteka

fot. Krzysztof Wargenau

Wersja do druku

Udostępnij


Biblioteka zlokalizowana jest na drugim piętrze budynku przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00–16.00.

Od 22 marca czytelnicy Biblioteki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ponownie mają możliwość indywidualnych wizyt i korzystania z czytelni, z zachowaniem obowiązującej dyscypliny sanitarnej.

Korzystanie z zasobów będzie możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu chęci przybycia, drogą mailową. W celu rezerwacji miejsca prosimy kierować zapytanie na adres: czytelnia@nimit.pl lub pod nr tel. +48 22 829 20 08.

Działalność czytelni:

  • Wtorek 10.00-14.00
  • Czwartek 10.00-14.00
  • Piątek 10.00-14.00

Biblioteka Instytutu gromadzi, opracowuje oraz udostępnia publikacje, materiały audio, wideo i inne dotyczące tańca, muzyki oraz w podstawowym stopniu teatru. Zbiory te są udostępniane na miejscu w czytelni/mediatece.

Tutejsza biblioteka jest przestrzenią, w której można uczyć się, poszerzać swoje zainteresowania, rozwijać pasje, brać udział w spotkaniach autorskich oraz uczestniczyć w organizowanych lekcjach bibliotecznych.

fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

na zdj. Karolina Skalska Bibliotekarz, fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

na zdj. Maciej Seniw, fot. Krzysztof Wargenau


Obecnie czytelnicy i goście biblioteki NIMIT mogą korzystać z 7242 egzemplarzy (wszystkie pozycje w bibliotece) w tym 1307 książek o tematyce tanecznej, 1485 książek o tematyce muzycznej, 967 nagrań wideo, 1371 nagrań audio, 787 periodyków, 1018 wydawnictw nutowych oraz druki ulotne związane w polską kulturą muzyki i tańca.

Katalog online ze szczegółowym wykazem dostępnych publikacji znajduje się tutaj.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close