Zbiory Biblioteki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Zdjęcie: Biblioteka

fot. Krzysztof Wargenau

Wersja do druku

Udostępnij


Sprawdź nowości w naszej Bibliotece:


Biblioteka zlokalizowana jest na drugim piętrze budynku przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00–16.00.

Od 22 marca czytelnicy Biblioteki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ponownie mają możliwość indywidualnych wizyt i korzystania z czytelni, z zachowaniem obowiązującej dyscypliny sanitarnej.

Korzystanie z zasobów będzie możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu chęci przybycia, drogą mailową. W celu rezerwacji miejsca prosimy kierować zapytanie na adres: czytelnia@nimit.pl lub pod nr tel. +48 22 829 20 08.

Działalność czytelni:

  • Wtorek 10.00-14.00
  • Czwartek 10.00-14.00
  • Piątek 10.00-14.00

Biblioteka Instytutu gromadzi, opracowuje oraz udostępnia publikacje, materiały audio, wideo i inne dotyczące tańca, muzyki oraz w podstawowym stopniu teatru. Zbiory te są udostępniane na miejscu w czytelni/mediatece.

Tutejsza biblioteka jest przestrzenią, w której można uczyć się, poszerzać swoje zainteresowania, rozwijać pasje, brać udział w spotkaniach autorskich oraz uczestniczyć w organizowanych lekcjach bibliotecznych.

fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

na zdj. Karolina Skalska Bibliotekarz, fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau

fot. Krzysztof Wargenau


Obecnie czytelnicy i goście biblioteki NIMIT mogą korzystać z 7242 egzemplarzy (wszystkie pozycje w bibliotece) w tym 1307 książek o tematyce tanecznej, 1485 książek o tematyce muzycznej, 967 nagrań wideo, 1371 nagrań audio, 787 periodyków, 1018 wydawnictw nutowych oraz druki ulotne związane w polską kulturą muzyki i tańca.

Katalog online ze szczegółowym wykazem dostępnych publikacji znajduje się tutaj.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close