W dniach od 30 października do 1 listopada 2019 roku w School of Music and Dance Stanowego Uniwersytetu w San Diego, w Kalifornii IMIT będzie realizować projekt „The Roots of Dance / Korzenie Tańca”, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Inspirująca”.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt przygotowany we współpracy z Uniwersytetem w San Diego będzie polegał na przeprowadzeniu na Wydziale Muzyki i Tańca warsztatów polskich tańców tradycyjnych z elementami warsztatów instrumentalnych oraz warsztatów choreograficznych inspirowanych polską tradycją. Przez trzy kolejne dni autorskie warsztaty pt. „Ciało w tradycyjnym rytmie – kontakt, harmonia, wspólnota, komunikacja, improwizacja na przykładzie polskich tańców tradycyjnych poprowadzi Piotr Zgorzelski, założyciel Akademii Tanca Tradycyjnego wraz z Anną Čemeljić z Instytutu Muzyki i Tańca.

Do udziału w warsztatach zaproszeni są też studenci muzyki – którzy będą mogli się nauczyć kilku polskich tradycyjnych melodii od muzyków z zespołu WoWaKin. Studenci Uniwersytetu w San Diego wezmą również udział w warsztatach choreograficznych inspirowanych polskimi tradycjami tanecznymi, prowadzonych przez Aleksandrę Dziurosz.

Warsztaty odbędą się przy akompaniameńcie zespółu Wowakin Trio w składzie: Paula Kinaszewska- skrzypce, śpiew; Bartłomiej Woźniak – baraban, instrumenty perkusyjne, banjolele, śpiew oraz Mateusz Wachowiak – harmonia trzyrzędowa, basy. Na koncert zespołu zapraszamy 1 listopada o godz. 19:00 do Dance Theatre Studio. Będzie on połączony z pokazem pracy uczestników warsztatów oraz potańcówką.

Koncert zespołu WaWoKin zwieńczy projekt wraz z pokazem pracy uczestników warsztatów oraz potańcówką. Koncert y odbędzie się 1.11 o godzinie 19 w Dance Studio Theater i będzie otwarty dla szerokiej publiczności.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Partnerem projektu jest Konsulat Generalny RP w Los Angeles, który wspiera projekt promocyjnie.