Celem projektu jest wpływanie na sektor kultury i sztuki, by był bardziej dostępny dla jego różnorodnych uczestników i uczestniczek, także dla osób z niepełnosprawnością. W jego ramach organizowane są m.in. spotkania, konferencje, warsztaty. Cyklicznym działaniem są coroczne laboratoria Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic, w trakcie których tancerki i tancerze, choreografki i choreografowie rozwijają swój warsztat pod okiem zaproszonych prowadzących.

Wersja do druku

Udostępnij

W 2021 roku odbędą się laboratoria Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic składające się z 2 spotkań stacjonarnych – w CSW Zamku Ujazdowskim w Warszawie i Teatrze ROZBARK w Bytomiu.

Poprowadzą je Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, improwizatorka i wykładowczyni specjalności somatyka i choreografia – oraz Kate Marsh – brytyjska tancerka z niepełnosprawnością, która od 20 lat tańczy, tworzy choreografie, zajmuje się pracą dydaktyczną i bierze udział w międzynarodowych festiwalach tańca współczesnego.

Osoby, które wezmą udział w projekcie, będą także mogły zakwalifikować się do udziału w laboratorium we Włoszech na Oriente Occidente Festival.

Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Kreatywna Europa, finansowanego przez Unię Europejską.
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK

Patron medialny: TVP Kultura

Projekt odbywa się w ramach programu Teatr-Taniec-Niepełnosprawność realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.W ramach poprzednich edycji:fot. Aleksander Joachimiak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close