Projekt „Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic” ma na celu wpływanie na sektor kultury i sztuki, by był bardziej dostępny dla jego różnorodnych uczestników i uczestniczek, także dla osób z niepełnosprawnością.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2023 w Lądku Zdroju poprowadzili Tatiana Cholewa – tancerz, performer, choreograf, oraz Tobiasz Berg – choreograf, twórca i badacz sztuki, a temat wiodący zeszłorocznej edycji brzmiał „Powrót do zmysłów. Tworzenie tańca emocjami”. Zwieńczeniem pracy warsztatowej był pokaz w formie „work in progress”, który odbył się 30 czerwca 2023 roku podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej.

Tegoroczna 6. edycja projektu, którego formułę wciąż rozwijamy, rozpocznie się już za 2 miesiące. Projekt będzie skierowany do instruktorów, pedagogów, choreografów, tancerzy utożsamiających się jako osoby z i bez niepełnosprawności. Niepełnosprawność w idei projektu jest unikatowym zasobem determinującym komunikację na temat możliwości rozwoju twórczego i osobistego. Szczegółowe informacje o nadchodzących wydarzeniach w ramach projektu pojawią się niebawem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z tego co działo się w zeszłym roku w Lądku Zdroju.

Film: Krzysztof Mossakowski
Tłumaczenie: Marzena Kasperska
Audiodeskrypcja: Fundacja Otwieramy Kulturę i Sztukę

W projekcie w 2023 roku udział wzięli:

Prowadzący: Tobiasz Berg, Tatiana Cholewa
Uczestniczki(-cy): Maria Bergier, Tomasz Bergier (asystent), Aleksandra Bożek-Muszyńska, Paweł Ejzenberg, Anna Gunia, Maciej Kempa, Ewa Król, Magdalena Nachły, Adrianna Helena Mrowiec, Paulina Olszewska, Sabina Opałka-Kościółek, Aleksandra Pasicka, Joanna Pawlik, Milena Starzec, Marta Woźniak, Misiek (pies przewodnik)
Tłumaczka Polskiego Języka Migowego: Marzena Kasperska
Koordynatorki: Patrycja Alenkuć, Dorota Mentrak

powiązane

Publikacje