Polski Impresariat Muzyczny powstał w lipcu 2019 roku w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnej oferty koncertowej opartej na muzyce poważnej w interpretacji najwybitniejszych polskich artystów, skierowanej do mniejszych miejscowości w całej Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij


Pierwszym projektem Polskiego Impresariatu Muzycznego jest cykl koncertowy Z klasyką przez Polskę. Projekt odpowiada na zgłaszane potrzeby kontaktu z muzyką klasyczną na żywo w mniejszych ośrodkach, dlatego nasze koncerty odbywają się w muzeach, dawnych dworach i pałacach, w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, a także w kościołach, co zapewnia wyjątkowo bezpośredni kontakt ze słuchaczami. W ramach tego cyklu najwybitniejsi polscy artyści przemierzają całą Polskę często trafiając do miejsc, gdzie nasz koncert jest czasem pierwszym wydarzeniem kultury wysokiej.

Kolejnym, nowym cyklem koncertowym Impresariatu, jest Z jazzem przez Polskę. Czołowi przedstawiciele polskiej sceny, odwiedzają zakątki naszego kraju z programem ułożonym specjalnie dla miłośników muzyki jazzowej.

Całość programu jest finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

w ramach obecnej edycji

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close