Polski Impresariat Muzyczny powstał w lipcu 2019 roku w ramach Instytutu Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnej oferty koncertowej opartej na muzyce poważnej w interpretacji najwybitniejszych polskich artystów, skierowanej do mniejszych miejscowości w całej Polsce.

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszym projektem Polskiego Impresariatu Muzycznego jest cykl koncertowy Z klasyką przez Polskę. Projekt odpowiada na zgłaszane potrzeby kontaktu z muzyką klasyczną na żywo w mniejszych ośrodkach, dlatego nasze koncerty odbywają się w muzeach, dawnych dworach i pałacach, w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, a także w kościołach, co zapewnia wyjątkowo bezpośredni kontakt ze słuchaczami. W ramach tego cyklu najwybitniejsi polscy artyści przemierzają całą Polskę często trafiając do miejsc, gdzie nasz koncert jest czasem pierwszym wydarzeniem kultury wysokiej.

Cykl Z klasyką przez Polskę rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku. Zorganizowaliśmy wówczas 51 koncertów w domach kultury, remizach, szkołach, dworkach, pałacykach i kościołach na terenie całego kraju. Wszędzie spotykaliśmy się z bardzo dobrym przyjęciem lokalnej społeczności. W wydarzeniach wzięło udział ponad 40 artystów i wysłuchało ich ponad 9000 słuchaczy. Na koncertach wystąpili między innymi: Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Tomasz Strahl, Piotr Paleczny, Urszula Kryger, Adam Kruszewski, Władysław Kłosiewicz, Krzysztof Jakowicz, Klaudiusz Baran, Aleksander Dębicz, Marcin Zdunik, Konstanty Andrzej Kulka, Anna Radziejewska, Lilianna Stawarz i wielu innych.

Pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19, w 2020 roku, zorganizowaliśmy 57 koncertów w 11 województwach. Obok czołowych polskich artystów do projektu zaproszeni zostali również młodzi muzycy wyróżnieni w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej zorganizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca w Rzeszowie w 2019 roku. W tej edycji cyklu wystąpili m.in. Agata Kielar-Długosz, Łukasz Długosz, Marek Toporowski, Książek Piano Duo, Anna Radziejewska, Milena Lange, Paweł Sommer, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Katarzyna Drogosz, Ãtma Quartet, Olga Pasiecznik, Zuzanna Nalewajek, Dagmara Barna, Aleksander Dębicz, Waldszenen Ensemble, Piotr Pawlak, Łukasz Kuropaczewski, Andrzej Bauer.

Już wkrótce ruszamy ponownie na koncerty w Polskę. Rozszerzamy ciągle naszą ofertę o nowe programy, szukamy nowych atrakcyjnych artystów i zespołów. Odwiedzamy znane nam już miejsca, ale wciąż poszerzamy obszar naszego działania. Więcej w Aktualnościach.

w ramach obecnej edycji

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close