28 sierpnia 2024 roku w formie online odbyło się posiedzenie trzyosobowej Komisji opiniującej wnioski złożone do Programu Tancerz Rezydent edycja 2024/2025. W naborze wpłynęło 7 aplikacji. Rekomendację do uzyskania wsparcia finansowego otrzymały wszystkie wnioski.
Wnioski oceniała Komisja powołana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w składzie:
- dr Witold Biegański – przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Artystów Tancerzy;
- Małgorzata Borowiec – przedstawicielka Centrum Edukacji Artystycznej;
- dr Paulina Wycichowska – przedstawicielka Zakładu Tańca na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Komisja biorąc pod uwagę kryteria oceny merytorycznej zawarte w Regulaminie, tj.: wartość merytoryczna, spójność, transparentność i dostępność procesu Rekrutacji dla wszystkich bez względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną etc.; wartość merytoryczna planowanej Rezydencji przedstawionej w Planie Rezydencji, w tym w szczególności: przemyślana koncepcja Rezydencji, spójność wewnętrzna proponowanych działań oraz spójność z celami Programu, potencjał efektywności w budowaniu rozwoju zawodowego Osób Rezydujących, kreatywność w proponowanych formach zaangażowania Osoby Rezydującej, perspektywy rozwoju zawodowego Osoby Rezydującej po zakończeniu Programu, zarekomendowała do realizacji wszystkie 7 wniosków, w kolejności wg przyznanej punktacji:
- Balet Dworski Cracovia Danza – 25 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 10 miesięcy – 30 000 zł
- Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – 24,33 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 10 miesięcy – 30 000 zł
- Kielecki Teatr Tańca – 22,67 pkt – 2 Osoby Rezydujące na 10 miesięcy – 60 000 zł
- Teatr Wielki w Łodzi – 20,67 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 9 miesięcy – 27 000 zł
- Opera Bałtycka w Gdańsku – 20 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 10 miesięcy – 30 000 zł
- Polski Teatr Tańca – 20 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 6 miesięcy lub 2 Osoby Rezydujące na 3 miesiące – 18 000 zł
- Opera Śląska w Bytomiu – 18,67 pkt – 1 Osoba Rezydująca na 10 miesięcy – 30 000 zł
W związku z wysokim poziomem merytorycznym nadesłanych zgłoszeń oraz rekomendacją Komisji opiniującej Wnioski, których niezbędne koszty realizacji przekraczają kwotę planowanego wsparcia finansowego w ramach Programu, Dyrekcja Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych środków finansowych w kwocie 25 000 zł brutto w celu przyznania wsparcia finansowego wszystkim Wnioskodawców zarekomendowanym przez Komisję. Łączna pula środków finansowych na pilotażową edycję Programu wynosi 225 000 zł brutto.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Wnioskodawcom za przesłanie propozycji jakościowych projektów o wysokim poziomie merytorycznym. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu Tancerz Rezydent, a także do aplikowania w innych naborach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
Przypominamy, że trwa nabór zgłoszeń na uczestników Laboratoriów warsztatowo-twórczych dla artystów i kadry tańca z i bez niepełnosprawności, neuroróżnorodnych i g/Głuchych w ramach Programu Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic 2024.
Szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod LINKIEM.
Nabór trwa do 17.09.2024 roku do godziny 11:59:59