Wersja do druku

Udostępnij

cele: Prezentacja twórczości polskich kompozytorów i animacja twórczości

opis: Program „Kompozytor-rezydent” nawiązuje do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Adresowany jest do zawodowych zespołów orkiestrowych i chóralnych w Polsce oraz kompozytorów do 40 r. życia.

Program polega na prezentacji minimum trzech dzieł wybranego twórcy podczas sezonu artystycznego danej instytucji muzycznej. Podstawową częścią programu jest zamówienie i prawykonanie jednej nowej kompozycji.

Chęć przystąpienia do uczestnictwa w programie zgłaszają do Instytutu łącznie kompozytor i zespół orkiestrowy lub chóralny.

III edycja programu obejmuje sezon 2013/2014. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 31 stycznia 2013 r. Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą na adres: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa oraz w wersji elektronicznej na adres mailowy imit@imit.org.pl. O zakwalifikowaniu wniosku decyduje data stempla pocztowego. Termin wyboru projektów upływa w dniu 28 lutego 2013 r.

budżet: III edycja – 90 tys. zł

osoby odpowiedzialne: Andrzej Kosowski- Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca
Brygida Błaszczyk – Specjalista ds. programowych

dotychczasowe rezultaty: Program uruchomiony, w trakcie trwania II edycji

Zgłoszono 11 aplikacji (31.01. 2013 r.)

Komisja konkursowa dokonała wyboru 3 rezydencji (23. 02. 2013 r.)

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI

KOMISJA OCENIAJĄCA WNIOSKI

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

PRZEWODNIK – Wprowadzenie do III edycji programu „Kompozytor-rezydent”

REGULAMIN

FORMULARZ APLIKACYJNY

FORMULARZ ROZLICZENIA MERYTORYCZNEGO I FINANSOWEGO

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close