Zapraszamy na koncert w ramach programu Dyrygent-rezydent, który odbędzie się w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie.

Wersja do druku

Udostępnij

31.05, godz. 19
Kościół pw. Św. Mikołaja w Gniewie

Karolina Nowotczyńska – skrzypce
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Jakub Zwierz – dyrygent

W programie:

M. Weinberg
Concertino na skrzypce i orkiestrę smyczkową op 42

P. Łukaszewski
Sinfonietta

E. Elgar
Serenada na smyczki e-moll

W. A. Mozart
Divertimento 137


 Jakub Zwierz  

Urodził się w 1992 roku w Warszawie. Jest absolwentem trzech kierunków na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina: Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Tomasza Bugaja, Prowadzenia Zespołów Muzycznych w klasie prof. Sławka A. Wróblewskiego oraz Dyrygentury Chóralnej (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Ryszarda Zimaka. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Menedżer Muzyki na UMFC. Był stypendystą Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. 

Współpracował z takimi orkiestrami jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Orkiestra Filharmonii Hradec Králové, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej, Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej, Chopin University Chamber Orchestra, Orkiestra Symfoniczna UMFC, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Warsaw Impressione Orchestra. W swoim dorobku ma również koncerty z chórami i zespołami wokalnymi m.in. Chopin University Chamber Choir, Impressione Choir, Belfersingers, Artos, Zespół Wokalny Rondo. 

Pełnił rolę dyrygenta-asystenta podczas realizacji oper – Così fan tutte i Don Giovanni W. A. Mozarta, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego oraz Straszny dwór S. Moniuszki, które wystawione były m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Warszawskiej Operze Kameralnej czy Polskiej Operze Królewskiej. W sezonie 2022/2023 współpracuje z Polskim Baletem Narodowym w roli asystenta dyrygenta. 

W 2020 roku otrzymał zaproszenie do poprowadzenia koncertu z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej podczas VII Międzynarodowego Forum Młodych Dyrygentów, a także koncertów w Filharmonii Opolskiej w ramach programu Bank Talentów (2020, 2021 i 2022 rok). 

W 2022 roku otrzymał wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. 

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych dyrygentów, takich jak Marin Alsop, Neeme Järvi, Lior Shambadal, Jerzy Maksymiuk, Carlo Montanaro, Massimiliano Caldi.