Druga edycja warsztatów filmowania i montażu tańca dla twórców, tancerzy i choreografów.

Wersja do druku

Udostępnij

Wychodząc naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałą obecność tańca w filmach i reklamie przygotowaliśmy kolejną edycję warsztatów, pozwalających na zdobywanie wiedzy związanej z technikami operatorskimi, reżyserią ruchu w relacji z kamerą, pracą na planie oraz montażem filmu.

Celem tegorocznej edycji warsztatów jest zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy na planie filmowym oraz zasadami filmowania i montowania filmu tańca w praktyce w czasie kręcenia filmu krótkometrażowego.

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszonych: dziesięciu twórców, tancerzy, choreografów wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego.

Warsztat jest spotkaniem z profesjonalistami: tak, by zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły tancerzom i choreografom tworzyć swoje filmy tańca oraz za pomocą nabytych narzędzi potrafili świadomie zaistnieć w ruchu przed kamerą.

Program warsztatów opiera się na połączeniu teorii z praktyką.

Tegoroczna edycja warsztatów będzie skupiona na wykorzystaniu teorii w praktyce.

Uczestnicy poznają m.in.: język filmowy, zasady konstrukcji filmu, zasady kompozycji, perspektywy, pracy na planie, sposoby ruchu kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła w czasie kręcenia filmu krótkometrażowego z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej oraz tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca.

Warsztaty poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród międzynarodowych festiwali (m.in.: Sundance, BAFTA, Cannes, Gdyńskie Lwy).

Efektem warsztatów będzie „FLUX REPLICA” – krótkometrażowa etiuda pod takim właśnie tytułem, która zostanie wyprodukowana przez uczestników pod czujnym okiem ww. ekspertów