Wersja do druku

Udostępnij

Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, które promuje młode talenty, uczniów i uczennice publicznych szkół baletowych, niepublicznych szkół baletowych o uprawnieniach szkoły publicznej oraz publicznych uczelni artystycznych, które prowadzą specjalność studiów lub kierunki studiów związane z tańcem. Umożliwia im także zaistnienie w mediach.

Celem konkursu jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów czy angaże w uznanych zespołach baletowych.

Konkurs jest organizowany jest przez TVP Kultura, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Jan Kowalski

Artem Rybalchenko

fot. Jan Kowalski

fot. Jan Kowalski

fot. Jan Kowalski

w ramach obecnej edycji

Publikacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close