Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyka 2024, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Ogółem do programu złożonych zostało 917 wniosków. Decyzją ministra do realizacji zostało wybranych 119 projektów o łącznej wartości 19 781 824,00 zł.

Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz poniżej.

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów, Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do dnia 15 marca 2024 roku za pośrednictwem systemu EBOI.

Strategicznym celem programu jest wspieranie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w polskiej oraz światowej kulturze muzycznej.

Do zadań programu należy wspieranie projektów, które oprócz wysokiego poziomu artystycznego wyróżniają się oryginalną i spójną koncepcją, wprowadzają nową jakość do ogólnopolskiego oraz międzynarodowego życia kulturalnego, w twórczy sposób kontynuują najlepsze tradycje i osiągnięcia kultury muzycznej. Istotnym celem programu jest również wspieranie tych przedsięwzięć artystycznych, w których udział biorą polscy wykonawcy lub twórcy.

powiązane

Publikacje