Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyka, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Ogółem do programu złożonych zostało 917 wniosków. Decyzją ministra do realizacji zostało wybranych 195 projektów o łącznej wartości 29 357 042,00 zł. Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz na stronie NIMiT – poniżej.

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów, Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do dnia 6 kwietnia 2023 roku za pośrednictwem systemu EBOI (https://esp.mkidn.gov.pl).

Strategicznym celem programu jest wspieranie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w polskiej oraz światowej kulturze muzycznej.

Do zadań programu należy wspieranie projektów, które oprócz wysokiego poziomu artystycznego wyróżniają się oryginalną i spójną koncepcją, wprowadzają nową jakość do ogólnopolskiego oraz międzynarodowego życia kulturalnego, w twórczy sposób kontynuują najlepsze tradycje i osiągnięcia kultury muzycznej. Istotnym celem programu jest również wspieranie tych przedsięwzięć artystycznych, w których udział biorą polscy wykonawcy lub twórcy.

powiązane

Publikacje