Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyczny ślad. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca jest operatorem programu.

Wersja do druku

Udostępnij

Ogółem do programu złożonych zostało 378 wniosków. Decyzją ministra do realizacji zostało wybranych 49 projektów o łącznej wartości 1 435 000,00 zł Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce https://www.gov.pl/web/kultura/muzyczny-slad4 oraz na stronie NIMiT – poniżej.

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów, Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do dnia 17 marca 2022 roku za pośrednictwem systemu EBOI (https://esp.mkidn.gov.pl)

Przypominamy, że w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na nagrania audio i audio-video, wydanie nut dzieł polskich kompozytorów oraz publikację pozycji z zakresu wiedzy o kulturze, dotyczącą muzyki i tańca. Wymienione dzieła mogą reprezentować bardzo różnorodne gatunki i estetyki muzyczne.

Zgodnie z regulaminem: „Strategicznym celem programu Muzyczny ślad jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych, niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, publikacji nutowych oraz naukowych i popularno-naukowych dotyczących muzyki i tańca, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z muzyką polską.”

powiązane

Publikacje