Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków do programu „Muzyczny ślad” na rok 2024. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca jest operatorem programu.

Wersja do druku

Udostępnij

Do tegorocznej edycji programu złożone zostały 293 wnioski. Decyzją ministra do realizacji zostało wybranych 37 projektów o łącznej wartości 1 401 906 zł.

Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w pliku poniżej.

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów, Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do dnia 10 marca 2022 roku za pośrednictwem systemu EBOI.

Przypominamy, że w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na nagrania audio i audio-video, wydanie nut dzieł polskich kompozytorów oraz publikację pozycji z zakresu wiedzy o kulturze, dotyczącą muzyki i tańca. Wymienione dzieła mogą reprezentować bardzo różnorodne gatunki i estetyki muzyczne.

Zgodnie z regulaminem: „Strategicznym celem programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych, niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, publikacji nutowych oraz naukowych i popularno-naukowych dotyczących muzyki i tańca, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z muzyką polską.”

powiązane

Publikacje