Już za miesiąc, 10 i 11 sierpnia 2024 r. w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA), odbędą się prezentacje finałowe „Dancing Together, Again!” Programu rezydencji twórczych. 36 artystów, producentów i badaczy tańca z Gruzji, Chorwacji, Włoch i Polski spotka się w Warszawie, aby przez dwa dni prezentować wyniki swoich działań twórczych, kuratorskich i badawczych realizowanych podczas rezydencji w Tbilisi, Rijece i Neapolu.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokazy finałowe odbędą się w przestrzeniach Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego na Wierzbnie w Warszawie, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 (Kalendarium FINA). Obejrzymy spektakle taneczne, multimedialne performanse, filmy taneczne i dokumentalne – łącznie prawie 20 prezentacji! Zaplanowane są również spotkania i rozmowy z organizatorami, artystami, badaczami i kuratorami – uczestnikami programu. Wydarzenia odbędą się 10 i 11 sierpnia br.

Każdego dnia zaplanowano pokazy spektakli i multimedialnych performansów (solowych, duetów i grupowych) zrealizowanych wspólnie przez uczestników programu pochodzących z Gruzji, Chorwacji, Włoch i Polski. Pokazy będą przeplatane spotkaniami z publicznością i panelami dyskusyjnymi. 11 sierpnia zostaną zaprezentowane również filmy taneczne i dokumentalne zrealizowane podczas poszczególnych rezydencji twórczych.

Czym jest program „Dancing Together, Again!”?

„Dancing Together, Again! – Program rezydencji twórczych” jest realizowany w ramach programu „Kreatywna Europa, Komponentu Kultura”. Jego główne założenia to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością.

Organizatorami rezydencji są: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi, Movimento Danza w Neapolu i TRAFIK Dance/Theatre Company w Rijeka.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Więcej informacji o projekcie, znajduje się na blogu: Dancing Together, Again! Creative Residencies Programme (dancingtogetheragain.blogspot.com)

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć:

Dancing Together, Again! Creative Residencies Programme :: Behance

Szczegółowych informacji udziela:
Mateusz Czekaj – Starszy Specjalista ds. Impresariatu Tańca, Manager Programu
mateusz.czekaj@nimit.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wyszomirska – starsza specjalistka ds. PR w Dziale Promocji i Komunikacji agnieszka.wyszomirska@nimit.pl