Zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie, który jest przestrzenią dla młodych twórców poszukujących płaszczyzny do kreowania, budowania i prezentacji choreografii inspirowanych folklorem. To przestrzeń zarówno dla pasjonatów tworzenia, jak i zawodowych choreografów. Wydarzenie, którego ideą jest realizowanie kompozycji w różnych formach ruchu i stylach tańca artystycznego.

Wersja do druku

Udostępnij

Ruszyły nabory do VII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MŁODYCH CHOREOGRAFÓW – 2024 Organizatorami konkursu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie.

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywoi inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.

Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

Harmonogram wydarzenia:
5 lipca – 20 października – nadsyłanie prezentacji w formule on-line
15 listopada – ogłoszenie finalistów
6 – 8 grudnia – przegląd finałowy w Koszęcinie

Formularz zgłoszeń i regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://zespolslask.pl/pl/ogolnopolski-konkurs-mlodych-choreografow