Narodowy Instytut Muzyki i Tańca już po raz piąty organizuje akcję tańczMY, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jaki i amatorów – we wspólnym świętowaniu. Celem akcji jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Wydarzenia można zgłaszać do 13 kwietnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Do udziału w tegorocznej akcji NIMiT zaprasza nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne, zespoły taneczne ale również osoby fizyczne. Zgłoszenie oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia artystycznego, tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów, prelekcji, spotkań czy performance’ów. Akcja tańczMY trwać będzie od 21 do 30 kwietnia.

W tym roku już po raz piąty Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do wspólnej celebracji Międzynarodowego Dnia Tańca – a przede wszystkim radości tańczenia, która niech nam towarzyszy każdego dnia – w ramach akcji tańczMY. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w niej wszystkie instytucje, organizacje, szkoły, uczelnie, które w swojej ofercie mają działania związane z tańcem, a także wszystkich, dla których taniec jest ważną częścią życia. Nie stawiamy żadnych ograniczeń, wiekowych, stylistycznych, formalnych – każda propozycja taneczna może stać się częścią naszej akcji. Niech akcja tańczMY tak owocnie jak dotychczas przyczynia się do popularyzacji tańca we wszystkich przejawach – mówi Karol Urbański, zastępca dyrektora NIMiT.

Nabór wydarzeń składających się na tegoroczną edycję tego tanecznego przedsięwzięcia potrwa do 13 kwietnia. Formularz, za pomocą którego można zgłosić wydarzenie znajduje się TUTAJ.

Kalendarium akcji zostanie opublikowane na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Dołącz do tańczMY i świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Tańca!


Osoby odpowiedzialne za organizację:

Koordynator akcji tańczMY:
Maciej Seniw – Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca NIMIiT: maciej.seniw@nimit.pl, +48 785 460 000

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Wyszomirska: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, + 48 887 240 011

powiązane

Publikacje