Narodowy Instytut Muzyki i Tańca już po raz szósty organizuje akcję tańczMY, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jaki i amatorów – we wspólnym świętowaniu. Celem akcji jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Wychodząc naprzeciw potrzebom wydłużamy termin składania zgłoszeń do 14 kwietnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Dołącz do tańczMY i świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Tańca!

Do udziału w tegorocznej akcji NIMiT zaprasza nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne, zespoły taneczne, ale również osoby fizyczne.

Zgłoszenie oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia artystycznego, tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów, prelekcji, spotkań czy performance’ów. Akcja tańczMY trwać będzie od 22 do 30 kwietnia.

Zachęcamy wszystkich, dla których taniec ma szczególne znaczenie do włączenia się w ogólnopolską akcję tańczMY. Pokażmy wspólnie światu, jak wiele wydarzeń i inicjatyw jest skupionych wokół tańca w Polsce. W okolicznościach Międzynarodowego Dnia Tańca zaznaczmy na mapie naszego kraju jeszcze bardziej miejsca, gdzie taniec jest widoczny. tańczMY razem – zaprasza Paula Lis-Sołoducha, Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Nabór wydarzeń składających się na tegoroczną edycję tego tanecznego przedsięwzięcia potrwa do 14 kwietnia. Formularz, za pomocą którego można zgłosić wydarzenie znajduje się poniżej:

Kalendarium akcji zostanie opublikowane na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoby odpowiedzialne za organizację:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Magdalena Zalipska – Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca

Ewa Salwa – Koordynator akcji tańczmy, tanczmy@nimit.pl, tel.887 590 130

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska – agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, + 48 887 240 011

powiązane

Publikacje