31 maja koncertem zespołu Apostolis Anthimos Trias w województwie zachodniopomorskim zainaugurujemy tegoroczną odsłonę cyklu koncertów Polskiego Impresariatu Muzycznego Z jazzem przez Polskę.

Wersja do druku

Udostępnij

Koncerty Apostolis Anthimos Trias odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu 31 maja o godz. 19.00 oraz w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Goleniowie 1 czerwca o godz. 18.00.

Zespół wystąpi w składzie:

Apostolis Anthimos – gitara, instrumenty klawiszowe i perkusyjne
Robert Szewczuga – gitara basowa
Krzysztof Dziedzic – perkusja

W ich programie znajdzie się materiał z premierowej płyty zespołu Come together, która jest wynikiem wspólnych, dwudziestoletnich doświadczeń muzyków i jednocześnie stanowi fonograficzny debiut grupy.

Na obydwa koncerty wstęp jest bezpłatny.

Jeszcze w czerwcu, we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu we Wrocławiu, odbędą się trzy koncerty zespołu Piotr Damasiewicz Trio Into the Roots – 10 czerwca w Bystrzycy Górnej, 11 czerwca w Kamiennej Górze i 22 czerwca w Trzebnicy.


Apostolis Anthimos Trias to jedna z najciekawszych na rynku muzycznym formacji z pogranicza jazzu i rocka – swoje powstanie zawdzięcza splotowi kilku fortunnych okoliczności, które zaowocowały wspólnym debiutem trójki muzyków w gliwickim Jazz Clubie i bielskiej Piwnicy Zamkowej w październiku 2002 roku.

Jej lider – Apostolis Anthimos – to urodzony na Pogórzu Śląskim gitarzysta, perkusista i pianista. Choć wiele lat spędził w Grecji, to Bielsko-Białą uznaje za swoje miejsce na ziemi. To tam początek miało wiele jego autorskich projektów. Na swojej długoletniej muzycznej ścieżce współpracował z takimi zespołami, jak m.in. Silesian Blues Band, Pat Metheny Group, Dżem, Krzak, Osjan, a także z Czesławem Niemenem czy Tomaszem Stańko. Sekcję rytmiczną zespołu tworzą perkusista, Krzysztof Dziedzic, i gitarzysta basowy – Robert Szewczuga.

Na scenie artyści każdorazowo dowodzą, jak niezwykle zgranym są triem. Dzięki pełnym wyobraźni partiom solowym i wykorzystaniu nieograniczonych możliwości barwowych instrumentów, ich koncertom towarzyszy niepowtarzalna atmosfera.


Cykl koncertowy Z jazzem przez Polskę organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest rozszerzeniem dotychczasowego cyklu Z klasyką przez Polskę, którego celem jest dotarcie do mniejszych ośrodków – miast, miasteczek i gmin z programami muzyki klasycznej i jazzowej w wykonaniu uznanych wirtuozów polskiej sceny muzycznej, jak i uzdolnionych debiutantów, laureatów krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych.

Koncerty Z jazzem przez Polskę odbywać się będą w wybranych województwach przez cały rok.

powiązane

Publikacje