Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do programu Zamówienia choreograficzne 2022. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 2 lutego 2022 r.

Wersja do druku

Udostępnij

Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą systemu Witkac w terminie do 2 lutego 2022 r. do godz. 23:59:59. Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej Instytutu upływają w dniu 4 marca 2022 r. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową.

Budżet Programu Zamówienia choreograficzne w edycji 2022 wynosi 225 000,00 zł brutto.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:  tel. 22 829 20 05, 785 180 000, mail: karolina.zakowska@nimit.pl

O programie

Celem programu jest wsparcie premierowych produkcji tanecznych i tym samym wzbogacanie repertuaru zawodowej polskiej sceny tańca o nowe i różnorodne pod względem choreograficznym spektakle z obszaru tańca. Program zakłada także animację współpracy polskich zawodowych artystów tańca: zespołów, grup tanecznych oraz kolektywów powołanych na rzecz realizacji premiery z uznanymi choreografami polskimi i zagranicznymi.

Projekt musi się zakończyć powstaniem nowego dzieła choreograficznego. W ramach programu możliwa jest również adaptacja uznanego dzieła, które dotychczas nie zostało zrealizowane w Polsce, na potrzeby polskiego zespołu, grupy lub kolektywu powołanego na rzecz realizacji premiery. Adaptacja może być dokonana przez polskiego lub zagranicznego uznanego choreografa.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Maciej Seniw – kierownik Działu Programowego, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Karolina Dziełak-Żakowska – koordynatorka programu, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca