Uprzejmie informujemy, że termin ogłoszenia wyników Programu wydawniczego edycja 2023 zostaje przesunięty. Ogłoszenie nastąpi najpóźniej do 31 maja br. Za wszelkie ewentualne niedogodności przepraszamy.

Wersja do druku

Udostępnij

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do Programu wydawniczego 2023. Termin nadsyłania wniosków do edycji programu upływa 24 kwietnia 2023 roku.

Budżet programu w edycji 2023 wynosi 60 000 zł brutto.

Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą systemu Witkac w terminie do 24 kwietnia 2023 roku do godziny 23.59.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej Instytutu listy projektów zatwierdzonych do realizacji upływają 15 maja 2023 roku. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną na podany we wniosku adres e-mail.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie Programu wydawniczego 2023 w systemie Witkac.

W ramach Programu wydawniczego dofinansowywane projekty polegające na publikacji wydawnictw naukowych i popularnonaukowych (pierwszych wydań wydawnictw polskojęzycznych lub pierwszych wydań tłumaczeń na język polskich) z dziedziny tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich, w tym: prac doktorskich i magisterskich, tomów pokonferencyjnych, biografii, monografii, tomów zbiorowych, albumów okolicznościowych, numerów specjalnych periodyków i innych dotyczących tańca. Program skierowany jest do wydawnictw i współpracujących z nimi autorów – badaczy, teoretyków, autorów publikacji popularnonaukowych.

Głównymi celami Programu są:

1) wzbogacenie zasobów polskojęzycznej literatury naukowej oraz popularnonaukowej z dziedziny tańca;

2) rozwój naukowego dyskursu o tańcu;

3) popularyzacja wiedzy z historii i teorii tańca;

4) propagowanie nowoczesnej myśli pedagogicznej w dziedzinie tańca.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

Karol Urbański – zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Karolina Bilska – kierowniczka Działu Publikacji i Dokumentacji

Dorota Mentrak – specjalistka ds. publikacji i dokumentacji: + 48 603 413 327, mail: dorota.mentrak@nimit.pl

powiązane

Publikacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close