Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i brytyjska organizacja METAL zapraszają na premierę filmu tańca pt. „Pióra” i spotkanie z artystami 25 września 2022 r.

Wersja do druku

Udostępnij

W 2022 roku Narodowy Instytut Muzyki i Tańca nawiązał współpracę z brytyjską organizacją METAL w ramach International Collaboration Grants. Powstał w ten sposób projekt pt. „International and intersectional dance for camera” współfinansowany przez British Council.

W ramach projektu 25 września 2022 r. odbędzie się premiera filmu tańca pt. „Pióra” i spotkanie z artystami.

Film powstawał z udziałem polskich artystek Dominiki Feiglewicz i Patrycji Jarosińskiej – uczestniczek laboratoriów Taniec i niepełnosprawność, w wyniku współpracy z brytyjską organizacją METAL i brytyjską choreografką Kate Marsh, reżyserem Jay Gearingiem oraz operatorem Pawłem Penarskim. Artystki spotkały się wcześniej podczas międzynarodowej rezydencji choreograficznej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca PolandDances.

Utwór „Pióra” dotyka tematów niepełnosprawności, stosunku do własnego ciała oraz odnajdywania jedności w przyjaźni, solidarności i naturze. Dla osób pracujących przy tym filmie duże znaczenie miała inkluzywność w sztuce. Proces tworzenia filmu był dla wszystkich artystów okazją do dzielenia się myśleniem i wiedzą na temat swoich życiowych doświadczeń w różnych kontekstach kulturowych i geograficznych.

Aby zarezerwować bilet na wydarzenie, kliknij tutaj.

Kontakt:

Karolina Dziełak-Żakowska: karolina.zakowska@nimit.pl