Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na kolejne warsztaty PolandDances Abroad – How to Build International Relationships? przeznaczone dla osób pełniących funkcje menadżerskie i/lub produkcyjne, zainteresowane budowaniem międzynarodowej współpracy w zakresie tańca. Warsztaty odbędą się w dniach 19–20 listopada 2022 roku w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Program warsztatów PolandDances Abroad obejmie m. in. nawiązywanie i rozwijanie współpracy z zagranicznymi prezenterami i organizatorami festiwali. W trakcie warsztatów prelegentka i jej zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytania takie jak: jak rozpoznać, do kogo kierować się z naszą ofertą artystyczną? Jak nawiązywać kontakty? Jakie strategie przyjąć w komunikacji? Jak właściwie oszacować ilość i treść przesyłanych informacji? Które punkty są najważniejsze do przekazania w budowaniu międzynarodowej współpracy?

Warsztaty odbędą się w dniach 19–20 listopada 2022 r. w Warszawie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 6 listopada 2022 r., wypełniając aplikację w formie formularza Microsoft Forms.

Warsztaty poprowadzi Laurie Uprichard – dyrektor artystyczna Dance Cork Firkin Crane w Cork (Irlandia), prezenterka z wieloletnim doświadczeniem na arenie międzynarodowej. W trakcie warsztatów zaplanowane są rozmowy online z wybitnymi działaczami na rzecz sztuki tańca, takimi jak: Miroslava Kovarova (Słowacja), Silvia Albanese (Włochy) i Angela Conquet (Australia).

Warsztaty będą odbywać się w całości w języku angielskim. Wielkość grupy to max. 15 osób. Zachęcamy do aplikowania osoby pełniące funkcje menadżerskie i/lub producenckie w obszarze tańca i/lub teatru, będące rezydentami podatkowymi w Rzeczpospolitej Polskiej. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania, przewidziane jest utworzenie listy rezerwowej.

Uczestnicy zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową, najpóźniej do dnia 9 listopada 2022 r.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa w Warsztatach, który znajduje się poniżej.

Osoby odpowiedzialne za realizację warsztatów:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca,

Aleksandra Kleinrok – Kierowniczka ds. zarządzania projektami, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca,

Alicja Kosińska – koordynatorka, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca,
mail: alicja.kosinska@nimit.pl

Mateusz Czekaj – koordynator, Departament Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca,
mail: mateusz.czekaj@nimit.pl


Biografia prelegentki:

Laurie Uprichard – amerykańska prezenterka z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję dyrektor artystycznej Dance Cork Firkin Crane w Cork w Irlandii. Wcześniej była dyrektorką i kuratorką sztuk performatywnych w Contemporary Arts Center w Nowym Orleanie. Współpracowała ze Stephen Petronio Company, Tere O’Connor Dance i Quaternaire (Francja). Założycielka i kuratorka Travelogues Series w Abrons Arts Center (Nowy Jork) w latach 2015–2016, współpracowała w tym czasie również z The Joyce Theater w zakresie budowania zaangażowania publiczności. W latach 2007–2011 pełniła funkcję dyrektorki Dublin Dance Festival, a w latach 1992–2007 była dyrektorką wykonawczą Danspace Project w Nowym Jorku. W latach 1991–1996 współdziałała z Urban Bush Women, a w okresie 1984-1991 była związana z Dance Theater Workshop.

Zasiadała w Radzie Dyrektorów Danspade Project w latach 2007–2016 i dwukrotnie przewodniczyła Radzie Prezenterów Board of Dance/USA w latach 2002–2004. Laureatka wielu nagród i odznaczeń, m.in. New York Dance and Performance (Bessie) Angel Award (2019).

powiązane

Publikacje