Muzyk – rezydent – startuje nowy program NIMiT. Termin naboru wniosków dla muzyków – do 9 sierpnia.
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca rozpoczyna nabór wniosków do pilotażowej edycji programu „Muzyk – rezydent”. Pierwsza edycja programu będzie realizowana w sezonie artystycznym 2024/25.
„Muzyk – rezydent” to nowy, ogólnopolski program edukacyjny skierowany do muzyków. Celem programu jest umożliwienie młodym instrumentalistom zdobycie doświadczenia w zawodowych zespołach orkiestrowych – zwiększenie ich kompetencji w grze w zespole, rozwijanie umiejętności reagowania na nagłe zmiany i pracę pod presją u boku zawodowych i doświadczonych muzyków orkiestrowych.
Na inicjatywę powołania przez Instytut programu „Muzyk – rezydent” odpowiedziało kilkanaście instytucji artystycznych, które zgłosiły możliwości realizacji rezydencji dla 85 muzyków.
W pilotażowej edycji programu, młodzi muzycy będą odbywać rezydencje w polskich filharmoniach i orkiestrach, uczestnicząc w przygotowaniach co najmniej dwóch programów koncertowych i dwóch koncertach. W pilotażowej edycji programu będzie realizowanych ok. 12 rezydencji.
Wnioski aplikacyjne, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym należy składać w formie elektronicznej na adres mailowy muzyk-rezydent@nimit.pl, a w przypadku odręcznego podpisania wniosku, także w formie papierowej na adres Instytutu tj. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, ul. Tamka 3, 00-349 Warszawa.
Termin nadsyłania zgłoszeń do programu upływa 9 sierpnia 2024 roku.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 26 sierpnia 2024 roku. Po tym terminie lista wybranych muzyków i dofinansowanych projektów rezydencji zostanie ogłoszona na stronie internetowej NIMiT (www.nimit.pl).
Budżet programu w edycji 2024/2025 wynosi 240 000,00 zł.
Dokumenty do pobrania:
Osoby odpowiedzialne za realizację programu:
Lech Dzierżanowski – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ds. muzyki
Brygida Błaszczyk-Podhajska – Kierownik Działu Muzyki Polskiej
Beata Linder-Kopiecka – Specjalista ds. muzyki polskiej, Dział Muzyki Polskiej,
tel. +48 609 708 214, beata.linder-kopiecka@nimit.pl