Wersja do druku

Udostępnij

24 kwietnia w godz. 13.00 – 17.00 w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1 odbędzie się pierwsze w Polsce seminarium promujące żywą tradycję w pracy z małymi dziećmi.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Kolberg”, we współpracy Fundacji Rozwoju Dzieci, Muzeum dla Dzieci, Państwowego Muzeum Etnograficznego i Forum Muzyki Tradycyjnej.

„Mały Kolberg” jest propozycją rozwijania już u najmłodszych dzieci świadomości lokalnej tradycji muzycznej, zwyczajów, obyczajów, legend, melodii, zabaw. Został zainicjowany w 2014 roku, w ramach działań towarzyszących obchodom Roku Oskara Kolberga. Powstał z inicjatywy Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Fundacją Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

W programie seminarium, które prowadzić będą Anna Grunwald (Dział Edukacji i Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie), Katarzyna Paterek (koordynatorka Projektu Mały Kolberg , FRD) i Witold Roy Zalewski (współtwórca projektu Mały Kolberg FMT, PSEiAM) znajdzie się m.in. podsumowanie wyników badań dotyczących kompetencji dzieci i młodzieży (prof. Anna Waluga), miniwarsztaty zabaw i tańców dla dzieci i seniorów oraz panel dyskusyjny i debata z udziałem publiczności.

Wstęp na seminarium jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie Fundacji Rozwoju Dzieci oraz na fb

 

 

powiązane

Publikacje