Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca, przedstawicieli mediów, artystów oraz wszystkich miłośników tańca na konferencję prasową podsumowującą tegoroczne działania Departamentu Tańca. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2019 roku o godz. 14:30 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca.


Podczas spotkania omówimy:

– najważniejsze tegoroczne projekty Departamentu Tańca: Polska Platforma Tańca, Polska Sieć Tańca, Scena dla Tańca, Scena Tańca Studio, Taniec i Niepełnosprawność – przekraczanie granic, Terytoria Choreografii, Narodowe Archiwum Tańca, Perły Tańca, TańczMY;

– elementy wspólnej (Instytutu Muzyki i Tańca i Instytutu Adama Mickiewicza) strategii promocji polskiego tańca za granicą;

– tegoroczna współpraca patronacka z TVP Kultura.

Podczas konferencji odbędzie się także inauguracja Polskiej Kroniki Tańca, projektu zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w 2018 roku i kontynuowanego w roku bieżącym w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Celem projektu jest szczegółowe zarejestrowanie i profesjonalne zrelacjonowanie przebiegu wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i naukowych w polskiej sztuce tańca w trybie chronologicznym. Jego pomysłodawczynią i kierowniczką jest Aleksandra Dziurosz − Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

W konferencji wezmą udział:

Aleksandra Dziurosz, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca;

Barbara Schabowska, Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza;

Kalina Cyz, Dyrektor TVP Kultura.

Rejestracja uczestników konferencji trwa do 13 grudnia. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: promocja@imit.org.pl, z dopiskiem w temacie mejla: „KONFERENCJA”.

ZAPRASZAMY!

powiązane

Publikacje