Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu Jazzowy debiut fonograficzny. Umożliwia on zrealizowanie nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej, w formie płyty kompaktowej lub winylowej, z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 kwietnia 2024 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Program jest skierowany do polskich muzyków jazzowych, zarówno solistów, jak i zespołów, oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań. Jednym z warunków uczestnictwa jest, aby nagranie płyty było pierwszym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu.

Zgłoszenia (zawierające podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania wydawcy wniosek aplikacyjny wraz z załącznikami) należy przysyłać w formie elektronicznej na adres: nimit@nimit.pl w terminie do 26 kwietnia 2024 roku włącznie, z tytułem wiadomości „Wniosek do programu Jazzowy debiut fonograficzny”. Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat (limit wieku dotyczy każdego członka zespołu).

Do wniosku należy dołączyć materiał demonstracyjny w formie linku do pobrania plików dźwiękowych.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa 31 maja 2024 roku. Następnie lista zatwierdzonych projektów zostanie opublikowana na stronie internetowej Instytutu, a ich wnioskodawcy o pozytywnej decyzji zostaną poinformowani oficjalnym pismem.

W przypadku niewyczerpania pełnej puli środków przeznaczonych na edycję programu Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca może w późniejszym terminie ogłosić drugą turę naboru zgłoszeń.

Budżet programu w edycji 2024 wynosi 40 000 złotych.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

Paula Lis-Sołoducha – Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Alina Święs – Kierownik Działu Projektów Muzycznych

Piotr Zembroń – Starszy specjalista ds. projektów muzycznych, piotr.zembron@nimit.pl, +48 785 480 000


O programie

Pełni funkcję animacyjną dla jazzowej twórczości kompozytorskiej – przynajmniej połowa czasu trwania albumu musi zostać poświęcona muzyce polskiej z obowiązkowym nagraniem przynajmniej jednego nowego utworu kompozytora polskiego.

Zespoły wyłonione w ramach programu otrzymują też możliwość zaprezentowania materiału z debiutanckiego albumu podczas koncertu promocyjnego realizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny w ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę” w 2024 roku pod warunkiem, że płyta będzie wydana i dostępna w sprzedaży do 30 września 2024 roku.

Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat (urodzeni od 1 stycznia 1994 roku; limit wieku dotyczy każdego członka zespołu).

W momencie składania wniosku wydawca nagrania musi również przedstawić udokumentowany plan jego promocji.

Instytut, poprzez zawarcie umowy z wydawcą nagrań, dofinansowuje projekt w kwocie nie przekraczającej jednorazowo 20 000 złotych w zakresie pokrycia kosztów netto związanych z wydaniem płyty – honorariów dla wykonawców i kompozytora nowego utworu, wynajęcia studia nagrań, masteringu nagrania, projektu okładki, opłat ZAiKS, tłoczenia płyty wraz z poligrafią.

powiązane

Publikacje