W dniach 19-21 marca 2023 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się III Kongres Tańca. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza środowisko tańca do wzięcia udziału w otwartym naborze kandydatów na panelistów.

Wersja do druku

Udostępnij

Kongres Tańca to wydarzenie niezwykle ważne dla polskiego środowiska tańca – moment podsumowań oraz nakreślenia nowych perspektyw i sposobów działań. Obecne czasy stawiają jeszcze większe wyzwania. Sytuacja ludzi związanych z tańcem jest coraz trudniejsza w perspektywie rozwoju artystycznego, możliwości realizacji planów zawodowych a także w kwestiach bezpieczeństwa ekonomicznego. Podczas kongresu przedstawiciele środowiska będą wspólnie wypracowywać konkretne rozwiązania zasygnalizowanych problemów i kierunki rozwoju.

Siłą każdego środowiska jest zespołowość, dlatego zwrócimy się z prośbą do organizacji reprezentujących ludzi związanych z tańcem o wskazanie propozycji swoich przedstawicieli, których zaprosimy do udziału w panelach. Mając świadomość, że są artyści, którzy nie utożsamiają się z organizacjami, chcemy dać szansę zgłoszenia swoich kandydatów wszystkim indywidualnym przedstawicielom sztuki tańca poprzez zaproszenie do udziału w otwartym naborze propozycji na panelistów III Kongresu Tańca – podkreśla Karol Urbański, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Otwarty nabór kandydatów na panelistów trwa do 20 listopada 2022 r. Więcej informacji o naborze oraz panelach tematycznych można znaleźć na stronie www.kongrestanca.pl.

Formularz naboru znajduje się TUTAJ.

Program Kongresu został zbudowany w oparciu o wyniki ankiet do których wypełnienia Instytut zaprosił wszystkich ludzi tańca. Jego tematyka obejmuje zagadnienia:

  1. Edukacji zawodowej;
  2. Kwestii związanych z wykonywaniem zawodu;
  3. Finansowania tańca;
  4. Infrastruktury;
  5. Relacji w środowisku tańca;
  6. Dostępności;
  7. Upowszechniania tańca;
  8. Budowania publiczności i promocji;

III Kongres Tańca odbędzie się  w dniach 19-21.03.2023 w Katowicach. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich  do aktywnego  udziału zarówno w przygotowaniach wydarzenia jak i w samym Kongresie. Do zobaczenia w Katowicach!

Organizatorem III Kongresu Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie jest finansowane z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem III Kongresu Tańca jest Muzeum Śląskie w Katowicach.


Koordynator programu –  Alicja Kosińska, kontakt:  alicja.kosinska@nimit.pl

Kontakt dla mediów:
Agata Szymczak; agata.szymczak@nimit.pl, +48 785 310 000
Agnieszka Wyszomirska;  agnieszka.wyszomirska@nimit.pl  +48  887 240 011

powiązane

Publikacje