Wersja do druku

Udostępnij

W 2018 roku odbędzie się I edycja konkursu wiedzy i umiejętności z zakresu historii fortepianu i praktyk wykonawczych oraz literatury fortepianowej. Termin naboru zgłoszeń upływa 2 lutego 2018r.

Organizatorami wydarzenia są Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieliczce oraz Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato w Krakowie. Instytut Muzyki i Tańca jest partnerem konkursu.

Konkurs „Piano e Forte” adresowany jest do uczniów klas fortepianu głównego i dodatkowego szkół muzycznych I i II stopnia. Przesłuchania konkursowe odbędą się 9 marca 2018 roku w Auli Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce. Celem konkursu jest inspirowanie młodych pianistów do pogłębiania wiedzy z zakresu z zakresu historii instrumentu, zwiększanie świadomości dotyczącej praktyk wykonawczych różnorodnego repertuaru na fortepianach współczesnych i historycznych, a także poznawanie nurtów interpretacyjnych oraz literatury fortepianowej różnych epok.

Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close