Inkluzywność tańca i sztuk widowiskowych – to właśnie wokół tego tematu skupiła się ostatnia, dwutygodniowa rezydencja we Włoszech w ramach programu rezydencji twórczych „Dancing Together, Again!”

Wersja do druku

Udostępnij

Uczestnicy z Włoch, Chorwacji, Gruzji i Polski mieli okazję wspólnej pracy i przygotowania 4 finałowych prezentacji grupowych, które zaprezentowali w Narodowym Centrum Produkcji Tańca „Körper”. Całość odbywała się pod czujnym okiem kuratorki rezydencji – Gabrielli Stazio.

W Neapolu, w dniach 4-17 marca 2024 r. zrodziła się ta wyjątkowa przestrzeń wymiany doświadczeń i tworzenia bez barier. Wszystko działo się z inicjatywy Movimento Danza przy współpracy z Arts Research Institute of Georgia, TRAFIK Dance/Theatre Company oraz Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

Zapraszamy do obejrzenia wideo, zdjęć i przeczytania blogów, by zanurzyć się w atmosferze rezydencji i poznać bliżej jej rezultaty:


Czym jest program „Dancing Together, Again!”?

„Dancing Together, Again! – Program rezydencji twórczych” jest realizowany w ramach programu Kreatywna Europa. Jego główne założenia to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością.

Organizatorami rezydencji są: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi, Movimento Danza w Neapolu i TRAFIK Dance/Theatre Company w Rijeka.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Osoby odpowiedzialne za realizację rezydencji:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Maria Opałka – Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Koordynator projektu:

Mateusz Czekaj: mateusz.czekaj@nimit.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl