Podczas trzech tygodni rezydencji w Chorwacji w ramach projektu Dancing Together, Again! uczestnicy skupili się na zrównoważonym rozwoju widzianym przez pryzmat tańca i sztuk performatywnych. Uczestnicy wypracowali wspólną strategię ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Morza Adriatyckiego. Na pracami czuwał Žak Valenta.

Wersja do druku

Udostępnij

Rezydencja odbyła się w dniach 4 do 23 września 2023 w Rijece, Chorwacji, zorganizowana przez TRAFIK Dance/Theatre Company. Zapraszamy do obejrzenia wideo, zdjęć i przeczytania blogów: LINK DO BLOGA.

A tak o rezydencji piszą w chorwackiej prasie: Izvođenje održivosti – Dancing Together, Again! na Festivalu TranziT – ArtKvart Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Kolejna rezydencja odbędzie się we Włoszech – niebawem ogłosimy nowy nabór!

Czym jest program „Dancing Together, Again!”?

„Dancing Together, Again! – Program rezydencji twórczych” jest realizowany w ramach programu Kreatywna Europa. Jego główne założenia to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością.

Organizatorami rezydencji są: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi, Movimento Danza w Neapolu i TRAFIK Dance/Theatre Company w Rijeka.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.


Osoby odpowiedzialne za realizację rezydencji:

Aleksandra Dziurosz – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Magdalena Zalipska – Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca, Departament Tańca

Koordynator projektu:

Mateusz Czekaj: mateusz.czekaj@nimit.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl