Wersja do druku

Udostępnij

25 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodych Organistów w Opolu zostanie zaprezentowana książka edukacyjna dla dzieci księdza Grzegorza Poźniaka „O organach z dziećmi i dla dzieci”. Publikacja ukazuje się przy współpracy Instytutu Muzyki i Tańca.

Bajka „O organach z dziećmi i dla dzieci” ks. Grzegorza Poźniaka odsłania przed młodymi czytelnikami tajniki fascynującego świata prawdziwego króla instrumentów. W niezwykły sposób opowiada o jego historii, zaprasza na spacer po jego wnętrzu oraz prezentuje wiele ciekawostek dotyczących jego funkcjonowania. W oryginalny sposób omawia wszystkie elementy, tłumacząc jednocześnie ich działanie. Doskonałe uzupełnienie bogatej pod względem literackim bajki tworzą niebanalne ilustracje. Książka stanowi znakomitą pomoc edukacyjną w zakresie organoznawstwa oraz fantastyczny przewodnik po organowym świecie.

Wydawcą książki jest SINdruk, a współwydawcą Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej. Książka dostępna będzie w sprzedaży od 29 maja. Kontakt w sprawie zakupu – wydawnictwo SINdruk i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej.