Wersja do druku

Udostępnij

Cele: Animacja twórczości kompozytorskiej i choreograficznej, wspieranie interdyscyplinarnej współpracy artystycznej, wzbogacenie repertuaru krajowych festiwali muzycznych, tanecznych i interdyscyplinarnych o prapremierowe wykonania.

Opis: Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych jest innowacją w polskim krajobrazie artystycznym. W innych krajach taki typ zamówień występuje sporadycznie, ale nigdy nie przyjął regularnej formy programowej.

Program zamówień łączonych ma na celu przede wszystkim ożywienie współpracy pomiędzy profesjonalnym środowiskiem muzycznym i tanecznym. Finansowe i organizacyjne niedostatki często stały na przeszkodzie w zamawianiu oryginalnej muzyki do nowej choreografii. Celem programu jest zwiększenie liczby produkcji wysokiej klasy spektakli tanecznych z muzyką oryginalną napisaną przez zawodowego kompozytora.

Program umożliwia także kompozytorom nawiązanie współpracy artystycznej z choreografami i wprowadza ich w obszar współczesnych metod kompozycji choreograficznej.

Termin składania wniosków: 28 lutego 2012

Budżet: planowany budżet wynosi 40 000 zł

Osoba odpowiedzialna:
Andrzej Kosowski – Dyrektor Instytutu
Joanna Szymajda – Zastępca Dyrektora

Dotychczasowe rezultaty:

Program uruchomiony

Zgłoszono 6 aplikacji (28.02.2012)

Komisja konkursowa dokonała wyboru 2 projektów (15.03.2012)

KOMISJA OPINIUJĄCA WNIOSKI

PROTOKÓŁ OBRAD KOMISJI


Pliki do pobrania:
REGULAMIN
Formularz aplikacyjny
Formularz rozliczeniowy