Zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku wystąpi duet – Zuzanna Nalewajek i Paweł Sommer.

Wersja do druku

Udostępnij

28.07.2023, godz. 17:00

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku
ul. Kościuszki 2

Wystąpią:

Zuzanna Nalewajek – mezzosopran
Paweł Sommer – fortepian

W programie:

Mieczysław Karłowicz (1876-1909)

Zasmuconej [sł. Kazimierz Gliński]
Czasem, gdy długo na półsennie marzę [sł. Kazimierz Tetmajer]
Pod Jaworem [sł. ludowe Unterm Ahorn tłum. Ella von Schultz-Adaiewsky]
Z nową wiosną [sł. Czesław Jankowski]

Fracis Poulenc (1899-1963)
Z cyklu 8 Chansons polonaises [8 Pieśni Polskich] FP 69

Wianek [sł. Franciszek Kowalski]
Odjazd [sł. Stefan Witwicki]
Polska młodzież [sł. ludowe]
Ostatni mazur [sł. ludowe]
Pożegnanie [sł. Maurycy Gosławski]
Biała chorągiewka [sł. Raynold Suchodolski]
Wisła [sł. ludowe]

Maurice Ravel (1875-1937)

Jeux d’eau [Igraszki wody] na fortepian solo

Franz Schubert (1797-1828)

Die Rose [Róża] D. 745b [sł. Friedrich von Schlegel]

Johannes Brahms (1833-1897)

Wie Melodien zeiht es mir [Jak melodie przyciągają mnie] Op. 105 nr 1 [sł. Klaus Groth]

Karol Szymanowski (1882-1937)

Tam na błoniu błyszczy kwiecie [sł. Franciszek Kowalski]
O mój rozmarynie [sł. autor nieznany]
Leci liście z drzewa [sł. Wincenty Pol]

Stanisław Moniuszko (1819-1872)

Gdyby kto mnie kochał szczerze [sł. Jan lub Aleksander Borejko Chodźko]
Co to za kwiatek [sł. ludowe]
Kukułka [sł. ludowe]

Władysław Żeleński (1837-1921)

Jaśko spod Sącza [sł. Maryla Wolska]


Zuzanna Nalewajek

Urodziła się 12 października 1997 w Mrągowie. Jest studentką ostatniego roku wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Jest także uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej, działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie kształci swój warsztat wokalny pod okiem artystów takich jak Olga Pasiecznik, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Tomasz Konieczny, Lech Napierała oraz Mariusz Kwiecień.

W 2023 roku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej z wielkim sukcesem wykonała partię Suzuki w Madame Butterfly. W styczniu 2022 roku zadebiutowała na scenie Opery Narodowej w roli Drugiej Damy w Czarodziejskim Flecie. Wykonała partię Dorabelli (Cosi fan tutte) oraz Cherubina (Wesele Figara) w Operze Wrocławskiej.

Laureatka nagrody specjalnej XI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. W 2021 zdobyła pierwsze miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Claudii Taev w Estonii. W 2019 roku została laureatką pierwszego miejsca na VI Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Sofii.

Paweł Sommer

Pracownik Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem studia na tejże uczelni w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. Tam też niedługo potem rozpoczął pracę na Wydziale Wokalno-Aktorskim na stanowisku wykładowcy. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów, gdzie pod okiem wybitnych śpiewaków i pianistów poszerzał zarówno znajomość repertuaru pieśniarskiego, jak i własną świadomość artystyczną.

Towarzyszył śpiewakom na wielu konkursach w Polsce i za granicą, m.in. w Brukseli (2014), Amsterdamie (2013), Bratysławie (2013), kolejnych edycjach Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie oraz I Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Katowicach (2018).

W 2015 występował na Międzynarodowych Targach EXPO w Mediolanie, wykonując utwory Fryderyka Chopina. Jest współautorem płyty Wandtke plays polish (Requiem Records 2018), na której wraz ze skrzypaczką Anną Wandtke wykonuje Sonatę d-moll op. 9 Karola Szymanowskiego. W 2022 roku otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych.