Założeniem i celem projektu „Zdrowy Tancerz” jest wsparcie i edukacja prozdrowotna młodzieży koncentrującej się wokół środowiska tanecznego oraz dorosłych tancerzy.

Wersja do druku

Udostępnij

Odpowiadając na postulaty dorosłych tancerzy, a także rodziców młodzieży zajmującej się tańcem uruchomiono projekt, który realizowany będzie w trzech grupach i dwóch obszarach. Nabór do grup będzie prowadzony w formie open call.

Dwa filary działań zaplanowane w tym roku obejmą:

• Dietetykę – zajęcia będą miały na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, będą obejmowały spotkanie grupowe oraz spotkania indywidualne i planowanie indywidualnych diet przez specjalistę.

Terminy realizacji: 11-31.10

Miejsce: Centrum Dietetyki Stosowanej

Partnerzy: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca, Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, DanceOFFnia SDK, Atom Dance Studio, Policealne Studium Wokalno-Aktorskie (wsparcie promocyjne)

Realizator/Kontakt: Centrum Dietetyki Stosowanej

Uwagi: Maksymalna liczba uczestników nie przekroczy 10 osób.

• Profilaktyka urazów – zajęcia przygotowują teoretycznie oraz praktycznie do rozwoju świadomości w ciele tancerza. Prowadzone będą w dwóch grupach. Bloki poświęcone podstawowej profilaktyce dają wiedzę, jak należy dbać o swoje ciało, z czego wynikają kontuzje, jak sobie z nimi radzić, kiedy można wykonać automasaż swojego ciała i w jaki sposób go robić. A także, co daje nam prawidłowy oddech w treningu.

Terminy realizacji: 2-3.10 (grupa I), 6-7.11 (grupa II)

Miejsce: SDK DanceOFFnia

Przebieg projektu: Każda grupa realizuje cztery spotkania, każde godziny.

Partnerzy: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca, Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, , Atom Dance Studio, Policealne Studium Wokalno-Aktorskie (wsparcie promocyjne) DanceOFFnia SDK (udostępnienie Sali w wyznaczonych terminach, wsparcie promocyjne)

Realizator/Kontakt: Izabela Zawadzka (instruktor)

Sprzęt i inne potrzeby: przestrzeń do warsztatów, sprzęt grający, sprzęt do rolowania, materiały dydaktyczne

Uwagi: materiały dydaktyczne zostaną zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem instruktora, sprzęt do zajęć zostanie zamówiony i wypożyczony przez instruktora, za zwrot sprzętu odpowiedzialna będzie OiFP