Wersja do druku

Udostępnij

Koncert odbywa się w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego.

W programie utwory Chopina i Schumanna.

Martin Garcia Garcia to hiszpański pianista, zdobywca III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021). Miał pięć lat, gdy zaczął uczyć się gry na fortepianie. Początkowo uczęszczał do Escuela de Música Viva „Tchaikovsky'” w Gijón. W latach 2013-2019 studiował w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, kontynuując naukę gry u Galiny Eguiazarovej. Uczy się także w Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in. Cleveland International Piano Competition w 2021. W tym samym roku wziął udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, zdobywając III miejsce oraz nagrodę Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close