W ramach cyklu letnich warsztatów tańca Centrum Teatru i Tańca/Teatr Tańca Zawirowania, będący partnerem Polskiej Sieci Tańca 2020/21, zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Krajewska.

Wersja do druku

Udostępnij

Program Edukacji Tanecznej jest realizowany w Akademia Tańca Zawirowania. W swoim codziennym funkcjonowaniu Akademia posiada bogatą ofertę warsztatów, treningów oraz zajęć regularnych. Prowadzimy zajęcia z tańca współczesnego, klasycznego, floorwork, body condition. Wśród pedagogów, którzy współtworzą to miejsce należy wymienić m.in. Elwira Piorun, Iza Prokopek, Szymon Osiński, Bartek Woszczynski.

W ramach edukacji tanecznej Akademia Tańca Zawirowania proponuje cykliczne projekty zamknięte, adresowane do adeptów akademii oraz osób zainteresowanych tańcem. Celem projektów jest kilkumiesięczna praca nad materiałem choreograficznym oraz prezentacja spektaklu dla warszawskiej publiczności. Projekty są corocznie realizowane pod okiem innego choreografa.

Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie Teatru czynnej w godzinach 10.00-18.00.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.