W dniach 28–30 listopada 2023 roku w Auli Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 39 w Warszawie odbędzie się V Konwencja Muzyki Polskiej organizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Zapraszamy do udziału wszystkich muzyków i muzykologów, a także miłośników, którym bliska jest muzyka polska.

Wersja do druku

Udostępnij

Aby wziąć udział w Konwencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny do 20 listopada – dostępny tutaj: https://konwencjamuzyki.pl/rejestracja

Za jego pomocą można zgłaszać chęć udziału w poszczególnych panelach dyskusyjnych. Szczegółowy harmonogram wraz z nazwiskami moderatorów i panelistów dostępny jest na stronie www.konwencjamuzyki.pl w zakładce „program”.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Wydarzeniu na żywo będzie towarzyszyć transmisja online. Jej uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania komentarzy do dyskusji za pośrednictwem aktywnego czatu.

Celem Konwencji Muzyki Polskiej jest przegląd możliwości i wyzwań muzyki polskiej z perspektywy twórców, wykonawców i instytucji. Przed uczestnikami spotkania stoi wyzwanie określenia potencjału jej rozwoju i promocji, a także identyfikacji obszarów, które wymagają wsparcia ze strony sektora publicznego poprzez zmiany regulacji, mechanizmy promocji lub zakres ochrony.

W ramach Konwencji odbędzie się dziesięć paneli dyskusyjnych obejmujących zakresem muzykę polską w jej rozmaitych formach gatunkowych i historycznych, a także sesje podejmujące tematy finansowania muzyki, krytyki muzycznej, eksportu i promocji.

Linki do transmisji YouTube dostępne wkrótce.

Organizatorem Konwencji Muzyki Polskiej jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.