Wersja do druku

Udostępnij

Sara Dragan – skrzypce
Sławomir Cierpik – fortepian

4.09.2022 godz. 18.00
Synagoga Rutika

W programie:

Siergiej Prokofiew
Sonata na skrzypce i fortepian nr 1

Ludwig van Beethoven
Sonata na skrzypce i fortepian nr 3 Op. 12

Niccolò Paganini
I Palpiti Op.13

Heinrich Wilhelm Ernst
Grand Caprice on Schubert’s „Erlkönig”

Niccolò Paganini
Kaprysy nr 7, 24 Op.1


Sara Dragan – skrzypaczka, która dzięki wyjątkowemu talentowi znajduje się obecnie w światowej czołówce muzyków młodego pokolenia. Od 2013 roku szlifowała swoje umiejętności pod okiem Zakhara Brona, legendarnego pedagoga skrzypiec. Artystka zdobyła I miejsce/Grand Prix na ponad 60 konkursach skrzypcowych w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji.
Jako solistka grała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata – w Filharmonii Berlińskiej, Carnegie Hall, Walt Disney Hall of Los Angeles Philharmonic, Konzerthaus Berlin, Haeundae Cultural Center Concert Hall w Korei Południowej, Krannert Center for the Performing Arts (Illinois), Rachmaninov Concert Hall w Moskwie, NFM we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach oraz wielu innych. Zagrała setki koncertów jako solistka z towarzyszeniem orkiestr z całego świata. Na debiutanckiej płycie Sary Dragan z 2021 roku pojawiły się utwory Hubaya oraz Prokofiewa, którego Sonata na skrzypce i fortepian nr 1 znajduje się także w programie koncertu „Z klasyką przez Polskę”. Skrzypaczka gra na instrumencie Nicola Amati (Cremona, 1666r.).

Sławomir Cierpik – pianista, wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m. in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m. in. I I nagrody na X I Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi, II miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W. A. Mozarta w Krakowie oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim w Niemczech. Jest laureatem złotej odznaki w konkursie “Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Koncertuje w kraju
i zagranicą. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe. Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami.