Zbliżają się finalne koncerty trwającego cyklu „Ballady i romanse” organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W ramach projektu polscy artyści wystąpią w Hamburgu, Tokyo, Osace i w Rzymie, pokazując jak aktualne są idee romantyzmu w ponadczasowych utworach muzycznych.

Wersja do druku

Udostępnij

Ostatni europejski koncert z cyklu odbędzie się 10 listopada w Instytucie Polskim w Rzymie. Będzie to recital wokalny Roberta Gierlacha z udziałem włoskiej pianistki Mariny Cesarele. Włoska publiczność będzie miała okazję usłyszeć w znakomitym wykonaniu pieśni Chopina, Moniuszki i Loewego do poezji Adama Mickiewicza, która będzie przetłumaczona na język włoski i zawarta w programach koncertu. Jako dopełnienie koncertu artyści wykonają pieśni Schuberta i Schumanna.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close