Zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim zagra Ravel Piano Duo.

Wersja do druku

Udostępnij

10.11.2023, godz. 19.00
Janowski Ośrodek Kultury
ul. Jana Pawła II 3, Janów Lubelski

Wystąpią:

Ravel Piano Duo

Agnieszka Kozło
Katarzyna Ewa Sokołowska

W programie:

Fryderyk Chopin
Wariacje D-dur na 4 ręce, WN 5

Franz Schubert
Fantazja f-moll D. 940
Allegro molto moderato
Largo
Allegro vivace
Tempo I

Maurice Ravel
Suita Ma mère l’oye [Moja matka gęś]
Pavane de la Belle au bois dormant
[Pawana Śpiącej Królewny]
Petit Poucet
[Tomcio Paluch]
Laideronette, Impératrice des Pagodes
[Brzydulka – cesarzowa Pagód]
Les entretiens de la Belle et de la Bête
[Rozmowy Pięknej i Bestii]
Le jardin féerique
[Czarodziejski ogród]

Zygmunt Noskowski
Fantazja góralska op. 17

Johannes Brahms
Tańce węgierskie:
f-moll nr 3
g-moll nr 5
D-dur nr 6


Agnieszka Kozło & Katarzyna Ewa Sokołowska od ponad 25 lat tworzą jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych Ravel Piano Duo, uhonorowany wieloma nagrodami, koncertujący w Polsce, Europie i Azji. Duet kształcił się w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej oraz w Hochschule für Musik und Theater Rostock w klasie mistrzowskiej duetu fortepianowego Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych Konzertexam z najwyższym odznaczeniem. Obszerny repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki baroku do czasów obecnych.

Od kilku lat działalność pianistek skoncentrowana jest na polskim repertuarze duetowym, jego badaniu, redakcji, wykonawstwie i nagraniach. Działalność ta zaowocowała stworzeniem cyklu płytowego Polski kalejdoskop, w którym do tej pory ukazały się trzy albumy: A Polish Kaleidoscope (uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016), A Polish Kaleidoscope 2 (nominacje do nagrody FRYDERYK 2018 w dwóch kategoriach: Album roku muzyka kameralna oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej), A Polish Kaleidoscope 3. Dance music for 4 hands (2019). W 2020 r. artystki dokonały pierwszej kompletnej rejestracji dzieł na cztery ręce Zygmunta Noskowskiego (nominacja do nagrody FRYDERYK 2022 w kategorii album roku muzyka kameralna – duety).

Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska zajmują się ponadto pracą pedagogiczną wykładając na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz na licznych kursach muzycznych.