Zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Lądowisku Kultury w Redzikowie wystąpi Polish Violin Duo.

Wersja do druku

Udostępnij

sobota 05.08.2023
godz. 18:00

Lądowisko Kultury w Redzikowie
Redzikowo 20A

Wystąpią:

Marta Gidaszewska – skrzypce
Robert Łaguniak – skrzypce

W programie:

Ewelina Nowicka (1982)
Jongleurs

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Kaprys op. 18 nr 1

Elizabeth Raum (1945)
Capriccio

Antonio Vivaldi (1678-1741)
Cztery Pory Roku:
Lato (ar. Christoph Dingler)
Allegro non molto
Adagio e piano – Presto e forte
Presto

Aleksey Igudesman (1973)
Celtic&More
Danny Boy
Morrison’s Jig
Irish Stew in the Morning

Gabor Barta
Lied ohne Worte

Tonio Geugelin
Orient Express

Gabor Barta
Prayer

Miklós Rózsa (1907-1995)
Sonata na dwoje skrzypiec op. 15a, cz. 3

Michael McLean (1980)
Czardasz


Polish Violin Duo

Duet tworzą skrzypkowie Marta Gidaszewska oraz Robert Łaguniak. Zespół powstał w 2014 roku. Swoje początki miał w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im M. Karłowicza w klasie dr Kariny Gidaszewskiej. Obecnie Marta jest studentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły, natomiast Robert jest studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec dr Kariny Gidaszewskiej.

Marta i Robert od lat biorą udział w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach Skrzypcowych zdobywając zawsze czołowe lokaty. Na swoim koncie mają ponad 180 nagród m.in. na konkursach w Japonii, USA, Serbii, Grecji, Szwecji, Anglii, Francji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Polsce.

Jako duet prowadzą ożywioną działalność koncertową. Wspólnie brali udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Wśród ich najważniejszych osiągnięć można wyróżnić takie jak zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Concert Tours to China” w Danii (2020), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. A. Rubinsteina w Niemczech oraz I nagroda i 6 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019).

Ponadto są zdobywcami I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Serbii (2015), Grand Prix na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2015), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi (2015), II nagrody na Warszawskim Forum Kameralnym (2015), Tytułu Vicemistrza na Międzynarodowym Turnieju Mistrzów w Bydgoszczy (2015), I nagrody na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2014).

Duet ma w swoim repertuarze utwory z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku.