Zapraszamy na koncert z cyklu „Z Jazzem przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Już 28.10.2022 w Stodole Kultury wystąpi – Marek Napiórkowski i Artur Lesicki z programem Celuloid. Duet Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego składa się z dwóch najbardziej uznanych jazzowych gitarzystów w kraju. Wirtuozerskie umiejętności duetu w pełni przejawiają się na ich wspólnej płycie zatytułowanej „Celuloid”.

Wersja do druku

Udostępnij

Program:

A.Kurylewicz – Lalka
T.Stańko – Pożegnanie z Marią
M. Napiórkowski – Teatr
M. Napiórkowski – Celuloid
Jerzy Duduś Matuszkiewicz – Wojna domowa
K. Komeda – Prawo i Pięść
A.Lesicki – Crazy Script
A .Korzyński – Człowiek z żelaza
W. Kilar – Śmierć i dziewczyna
M. Napiórkowski – Celuloid reprise
M. Napiórkowski – Vietato Fumare
WSTĘP WOLNY – Zaproszenia do odbioru w GCK w Jerzmanowej, ul. Głogowska 8 lub w kręgielni w Jerzmanowej ul. Obiszowska 4A

Celuloid | Marek Napiórkowski / Artur Lesicki

Duet Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego składa się z dwóch najbardziej uznanych jazzowych gitarzystów w kraju. Ich muzyczna współpraca jest owocem przyjaźni która kwitła już odkąd artyści poznali się w dzieciństwie. Wirtuozerskie umiejętności duetu w pełni przejawiają się na ich wspólnej płycie zatytułowanej „Celuloid”. Album złożony z aranżacji najwybitniejszych kompozycji polskiej muzyki filmowej spotkał się z niezwykle gorącym odbiorem, zdobywając nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk jako jeden z najlepszych jazzowych albumów 2015 roku.
Marek Napiórkowski – jeden z najlepszych współczesnych gitarzystów i kompozytorów polskiej sceny muzycznej. Jego twórczość charakteryzuje się niepowtarzalnym brzmieniem które z każdym projektem realizuje w coraz ciekawsze sposoby. Rok w rok od dziesięciu lat wybierany był Jazzowym Gitarzystą Roku przez czytelników magazynu Jazz Forum. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk, zdobył jej statuetkę w 2019 roku albumem „Szukaj w snach”. Ma na koncie ponad 150 płyt nagranych zarówno z innymi polskimi twórcami jak i wybitnymi za – granicznymi muzykami. Jego nazwisko pojawiało się na albumach wraz z takimi wirtuozami jak Chris Potter i Grégoire Maret. Do jego najbliższych muzycznych partnerów należy Anna Maria Jopek. Przez okres osiemnastoletniej współpracy brał udział w jej najlepszych projektach, takich jak „Upojenie”. Od 2015 roku jest także członkiem jury w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym imienia Jarosława Śmietany.
Artur Lesicki – gitarzysta, kompozytor i doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych. Pomimo że zajmuje się różnymi gatunkami oprócz jazzu, to właśnie w nim odnosił swoje największe sukces. W roku 2004 i 2003 prowadzony przez niego zespół Funky Groove został okrzyknięty przez magazyn Jazz Forum najlepszym zespołem grającym elektryczny jazz. Wydawnictwo jego własnej grupy, Artur Lesicki Acoustic Harmony, „An Unbelievable Silence” zostało uznane za najlepszy album jazzowy 2004 roku przez miesięcznik Gitara i Bas. Muzykę graną przez Lesickiego można było usłyszeć między innymi w Japonii, Francji, Chinach, Włoszech, Rosji i Niemczech. Jest także autorem własnego programu nauczania jazzowej gry na gitarze i właścicielem Szkoły Gitary Artura Lesickiego we Wrocławiu.