Zapraszamy na koncert z cyklu „Z jazzem przez Polskę”. W Łaskim Domu Kultury zagra Michał Tokaj Trio.

Wersja do druku

Udostępnij

3.12, godz. 17

Łaski Dom Kultury
Narutowicza 11, 98-100 Łask

Michał Tokaj Trio

Michał Tokaj – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja

Partnerem koncertu jest Łaski Dom Kultury.


Michał Tokaj – pianista, lider Michał Tokaj Trio, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zarówno jako solista, jak i członek zespołów, jest laureatem wielu konkursów i festiwali jazzowych w Polsce i za granicą. Wielokrotny laureat Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, również jako kompozytor, aranżer i współproducent albumów Agi Zaryan. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma autorytetami polskiego i światowego jazzu, m.in. z Tomaszem Stańko, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Ewą Bem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim czy Benniem Maupinem, z którym nagrał płytę Early Reflections. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Egipcie, Jordanii, a także w większości krajów Europy.

Sławomir Kurkiewicz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wieloletni członek Marcin Wasilewski Trio, uznawanego za jeden z czołowych zespołów jazzowych na arenie europejskiej. Ich współpraca z Tomaszem Stańko, a także niespotykane zgranie pomiędzy członkami zespołu, znacząco płynęły na kształt jego rozpoznawalnego, indywidualnego stylu, który w intrygujący sposób łączy liryzm z rytmicznością i przekorą. Występował u boku takich artystów, jak m.in. Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz, Janem „Ptaszynem” Wróblewski, Charles Lloyd, Dino Saluzzi, John Surman, Joe Lovano, Michelle Makarski, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Lee Konitz, Billy Harper, Marilyn Mazur, Zohar Fresco, Anders Jormin czy Marcus Miller.

Łukasz Żyta – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Występował na większości festiwali jazzowych w kraju, a także za granicą. Wziął udział w nagraniu ponad 50 płyt, z których dziesięć otrzymało Nagrodę Muzyczną „Fryderyk”, a także nagrodę „Andel” – jej czeski odpowiednik. Koncertował m.in. z Januszem Muniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Olejniczakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Benniem Maupinem, Davidem Doruzką, Jaromirem Honzakiem, Lee Konitzem, Gregiem Osbym, Garym Thomasem i wieloma innymi. Od 2007 roku jest także wykładowcą perkusji jazzowej w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.