Zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Sali Koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wystąpi Maciej Skrzeczkowski.

Wersja do druku

Udostępnij

22.09.2023, godz. 18.00
Sala Koncertowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. Pułaskiego 24

Wystąpi:

Maciej Skrzeczkowski – fortepian historyczny

W programie:

Joseph Haydn
Sonata fortepianowa c-moll Hob. XVI: 20
Moderato
Andante con moto
Finale – Allegro

Franciszek Lessel
Sonata fortepianowa C-dur op. 6
Allegro con spirito
Adagio con gran espressione
Presto

Daniel Steibelt
Wariacje na fortepian Es-dur na temat Un bouquet de rosmarin

Franciszek Lessel
Wariacje na fortepian a-moll na temat Jichaw Kozak za Dunaj op. 15


Maciej Skrzeczkowski (ur. 2001)

Specjalizuje się w wykonawstwie historycznym na klawesynie i pianoforte. Otrzymał wiele nagród w licznych konkursach pianistycznych i klawesynowych w Polsce i za granicą, z czego najważniejsze to III nagroda na Concorso Internazionale di Clavicembalo w Mediolanie w 2019 roku oraz I nagroda i nagroda specjalna Outhere na Konkursie Musica Antiqua w Brugii w 2023 roku, gdzie był jednym z najmłodszych zwycięzców w długiej historii tego konkursu. Występował między innymi w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, na festiwalu Wanda Landowska in memoriam w Warszawie oraz na Festiwalu Musica Antica w Urbino.

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Płońsku w klasie fortepianu Anny Koźniewskiej. Kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, gdzie uczył się gry na fortepianie w klasie Marka Brachy oraz na klawesynie w klasie Beaty Popis. Obecnie studiuje grę na klawesynie i fortepianie historycznym w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem Carole Cerasi, Barta van Oorta i Petry Somlaï.

W 2019 roku wziął udział w premierze fonograficznej Concertino per clavicembalo e dieci strumenti Romana Palestra z udziałem Sinfonii Iuventus pod batutą Łukasza Borowicza w Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

Doskonalił swoje umiejętności przez uczestnictwo w licznych kursach mistrzowskich, między innymi u Skipa Sempé, Pierre’a Hantaï, Władysława Kłosiewicza, Elżbiety Stefańskiej, Katarzyny Drogosz, Tobiasa Kocha, Nikołaja Demidenki, Kristiana Bezuidenhouta i Christophe’a Rousseta.

Aktualne informacje na temat programu KPO oraz odpowiedzi na Państwa najważniejsze pytania znajdują się tutaj

 

This will close in 20 seconds