Łódź Street Dance Tour to 5 choreografii sfilmowanych przez Mariusza Marciniaka w przestrzeni miasta Łódź z udziałem studentek i studentów specjalności tańca nowoczesnego w Instytucie Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz uczestników otwartych warsztatów z Karolem Polakiem.

Wersja do druku

Udostępnij

Premiery filmów będą przez cały lipiec:
1, 8, 15, 22 i 29 lipca 2021, dokładnie w południe szukajcie filmów na profilach FB i IG Materia / Łódź oraz Choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi!

Projekt byłby niemożliwy do zrealizowania bez ogromu zaangażowanych ludzi: wspaniałych choreografek i choreografów, młodych i zdolnych tancerek i tancerzy, oraz oczywiście naszych łódzkich gospodarzy, którzy pomogli nam nagrać filmy w fantastycznych lokalizacjach!
? Choreografię Macieja Shevy Mołdocha (popping/hip hop) filmowaliśmy w zabytkowej hali w elektrowni Scheiblera dzięki uprzejmości Fuzja Łódź.
? Choreografię Ewy Bielak (house) filmowaliśmy na tle muralu, którego autorem jest Andrey Berger, dzięki uprzejmości Starej Drukarnii.
? Choreografię Agnieszki Konopki (hip hop) filmowaliśmy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, dziękujemy!
? Choreografię Karola Polaka, filmowaliśmy na ulicy Piotrkowskiej. Gdzie dokładnie? To niespodzianka!!!
? Ostatnią choreografię przygotowaną przez Karola Polaka podczas otwartego warsztatu filmowaliśmy w Ogrodach Geyera.
Tańczyli: Karolina Fiuk, Talita Jarzęcka, Martyna Kazimierczuk, Magdalena Kowalewska, Justyna Kuś, Anna Młodzińska, Magdalena Niełaczna, Jagoda Piasta, Karol Polak, Adrianna Rzemykowska, Karolina Stępniak oraz Edyta Szachniewicz
Projekt realizowany jest w ramach programu Kultugranty we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń.
Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operator w Łodzi: Materia
Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi