Wersja do druku

Udostępnij

Wykonawcy: Orkiestra Muzyki Nowej
Dyrygent : Filip Huget
Joanna Freszel – sopran

W programie:

Jarosław Siwiński – Ornitologia na sopran i orkiestrę kameralną (sł. Małgorzata Kołcz)

Adrian Robak – Hydrologia – muzyczna bajka o wodzie na sopran, orkiestrę kameralną i głos mówiony (live lub z taśmy); (sł. Maya Baczyńska, partia mówiona Beata Kozłowska)

Anna Maria Huszcza – Owadologia czyli świat widziany oczami Komarzycy na sopran i orkiestrę kameralną (sł. Anna Maria Huszcza)


Filip Huget

Urodził się w 1998 roku w Katowicach. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Urszuli Pietrzyk-Szlegier. W 2016 roku, jako skrzypek miał okazję grać w Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy „AUKSO” podczas projektu „Młoda Filharmonia Aukso”.

Studiował dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Szymona Bywalca oraz w Łotewskiej Akademii Muzycznej im. Jazepsa Vitolsa w Rydze w klasie prof. Andrisa Vecumnieksa. Obecnie jest studentem roku dyplomowego na specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Arvo Volmera w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru oraz w klasie prof. Szymona Bywalca w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jako dyrygent miał okazję współpracować i koncertować z takimi orkiestrami jak: Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Śląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Akademicka Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Chór Mieszany i Orkiestra Symfoniczna Łotewskiej Akademii Muzycznej im. Jazepsa Vitolsa w Rydze oraz EAMT Sinfonietta w Tallinie.

W ciągu ostatnich lat swoje umiejętności dyrygenckie doskonalił także pod okiem takich dyrygentów jak: Mirosław Jacek Błaszczyk, Zbigniew Graca, Vello Pähn.

W marcu 2020 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu.

Filip Huget jest dyrygentem-rezydentem Orkiestry Muzyki Nowej w sezonie artystycznym 2021/2022.