Orkiestra Kameralna Archetti ma zaszczyt zaprosić na koncert inaugurujący kolejny sezon artystyczny, który odbędzie się 17 września godz. 18.00. Orkiestrę poprowadzi dyrygent-rezydent Filip Huget.

Wersja do druku

Udostępnij

Filip Huget – dyrygent
Marek Nosal – gitara

Program koncertu:

O. Konstantinopoulos – Concertino na gitarę i orkiestrę smyczkową
F. Schubert – Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” (opr. na smyczki)

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie ATElier Kultury przy ul. A. Mickiewicza 2 oraz na kupbilecik.pl Bilet

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Dyrygent-Rezydent”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Biografia

Filip Huget – dyrygent-rezydent Orkiestry Kameralnej Archetti w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent” w sezonie 2023/24.

Koncertował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Orkiestrą Symfoniczną Łotewskiej Akademii Muzycznej. Minionego lata podczas Aspen Music Festival w Colorado kształcił się pod okiem dyrektora muzycznego tego festiwalu Roberta Spano. W sezonie artystycznym 2021/2022 był dyrygentem-rezydentem Orkiestry Muzyki Nowej. Obecnie jest dyrygentem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej w Bytomiu i gościnnym dyrygentem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Studiował dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Szymona Bywalca, w Łotewskiej Akademii Muzycznej im. Jazepsa Vitolsa w Rydze w klasie profesora Andrisa Vecumnieksa oraz w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w klasie profesora Arvo Volmera. W ciągu ostatnich lat swoje umiejętności dyrygenckie doskonalił także pod okiem takich dyrygentek i dyrygentów jak: Marin Alsop, Mirosław Jacek Błaszczyk, Zbigniew Graca, Vello Pähn czy Paul Mägi. W marcu 2020 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu.