Zapraszamy na koncert z cyklu Z jazzem przez Polskę. Na Sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu wystąpi Apostolis Anthimos Trias.

Wersja do druku

Udostępnij

31 maja 2023 (środa), godz. 19.00
Sala koncertowa Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, ul. Rekreacyjna 1

Wystąpią:

Apostolis Anthimos – gitara, instrumenty klawiszowe i perkusyjne
Robert Szewczuga – gitara basowa
Krzysztof Dziedzic – perkusja

Jedna z najciekawszych na rynku muzycznym formacji z pogranicza jazzu i rocka – swoje powstanie zawdzięcza splotowi kilku fortunnych okoliczności, które zaowocowały wspólnym debiutem trójki muzyków w gliwickim Jazz Clubie i bielskiej Piwnicy Zamkowej w październiku 2002 roku.

Jej lider – Apostolis Anthimos – to urodzony na Pogórzu Śląskim gitarzysta, perkusista i pianista. Choć wiele lat spędził w Grecji, to Bielsko-Białą uznaje za swoje miejsce na ziemi. To tam początek miało wiele jego autorskich projektów. Na swojej długoletniej muzycznej ścieżce współpracował z takimi zespołami, jak m.in. Silesian Blues Band, Pat Metheny Group, Dżem, Krzak, Osjan, a także z Czesławem Niemenem czy Tomaszem Stańko. Sekcję rytmiczną zespołu tworzą perkusista, Krzysztof Dziedzic, i gitarzysta basowy – Robert Szewczuga.

Na scenie artyści każdorazowo dowodzą, jak niezwykle zgranym są triem. Dzięki pełnym wyobraźni partiom solowym i wykorzystaniu nieograniczonych możliwości barwowych instrumentów, ich koncertom towarzyszy niepowtarzalna atmosfera. Płyta „Come Together” jest wynikiem wspólnych, dwudziestoletnich doświadczeń muzyków i jednocześnie stanowi fonograficzny debiut grupy.

Krzysztof Dziedzic jest jednym z czołowych polskich perkusistów, laureatem wielu indywidualnych nagród na festiwalu Jazz Juniors. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Adamem Pierończykiem, Piotrem Wojtasikiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Sławkiem Jaskułke, Michelem Donato, Davidem Murray’em, Stevem Loganem, Johnem Lordem czy Richardem Galliano. Jego solowy album „Tempo” otrzymał w 2018 roku nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii Fonograficzny debiut roku.

Robert Szewczuga – gitarzysta basowy, kompozytor. Wieloletni członek zespołu Golec uOrkiestra i założyciel własnego tria jazzowego, z którym nagrał bardzo pozytywnie przyjętą przez słuchaczy i krytyków płytę „Moonrise”. Brał udział w najważniejszych polskich festiwalach. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Januszem Muniakiem, Januszem Skowronem, Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johnsonem, Stanem Skibby’m, Wojciechem Karolakiem, Pawłem Serafińskim, Włodkiem Pawlikiem, Mateuszem Pospieszalskim, Frankiem Parkerem, Moniką Kuszyńską, Iwoną Loranc, Marią Koterbską, Irkiem Dudkiem oraz wieloma innymi.